71 / 100
 • Staystiching در خیاطی

  آموزش موجود در این مقاله برای کمک به شما در Staystiching در خیاطی می باشد. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

  Staystiching چیست؟

  Staystiching در خیاطی

  Staystitching یک ردیف از دوخت های جهت دار است که درست در داخل خط درز برای کمک به حفظ دوخت پارچه خیاطی دوخته می شود و به طور معمول این روش در درزهای منحنی بیش تر به کار می رود که بافت شلی دارند و از انسجام کافی برخوردار نیستند.
  Staystiching دوختی است دارای طول منظم و این نظم را از طریق یک لایه پارچه ای انجام می شود.این روش در پارچه ها یا پروژه های دوختی به کار می رود که کار دوخت پارچه شان به انتها رسیده.

  چه زمانی این روش به پایان میرسد؟

  بعد از اینکه الگوی ها را از پارچه جدا کردید شروع به   staystich   کنید. در پارچه هایی که از مقاومت بالاتری برخوردار هستند هرگونه اتوکشی بیجا یا دست کاری نابه جایی می تواند پارچه را از ریخت بیندازد و باعث عدم همخوانی پارچه با تکه هایش خواهد شد .

  این دوخت در کجا انجام می شود؟

  بهترین جایی که می توانید از روش فوق الذکر استفاده کنید برای بلوز های یقه هفت و یقه گرد و استین ها و درزهای زاویه داری مانند سینه بند و به طور کلی هر قسمتی که بافتی مشابه امور ذکر شده را داشته باشد می تواند باشد.
  در پارچه هایی با بافت سنتی 8/5 اینچ از خط درز و همچنین برای استفاده از روش دوخت ذکر شده 2/1 اینچ از بریدگی پارچه این کار را انجام دهید برای درز چاک دامن (معمولا در لایه های مورب)مثلا در جای زیپ ها روش دوخت 4/1 اینچ از محل برش پارچه می باشد .
  از این روش دوخت برای جیب 8/5 اینچ از خط درز و برای هر دوخت دیگری و به طور کلی کوک زدن و مشخص کردن خط درز میتواند به شما کمک کند.

  چه زمانی این روش به پایان میرسد؟
  همچنین بخوانید:
  چگونه این دوخت را انجام دهیم ؟

  چگونه این دوخت را انجام دهیم ؟

  این روش دوخت برای پارچه های دوخته شده به کار می رفت و قانون آن این بود که از قسمت های گشادتر و وسیع تر به قسمت های باریک تر دوخت انجام شود.به عنوان مثال ، برای دوختن درزهای جانبی ، از درز زیر بغل تا خط کمر ؛ برخط گردن شروع به کوک زدن کنید از خط شانه تا مرکز شروع به کوک زدن کنید وقتی به مرکز رسیدید کوک زدن را متوقف کنید و از جهت مخالف شانه تا مرکز شروع به دوخت و دوز کنید بدون درنظر گرفتن پهنای درز به دوخت و دوز لبه ی پارچه ادامه دهید.

  چرا از روش دوخت ذکر شده برای همه ی درز ها استفاده نمی شود؟

  از این روش دوخت برای هر نوع درزی می توان استفاده کرد به جز درز های مورب گشاد.پارچه هایی که صاف می ایستند درزشان اصولا قابلیت کشسانی چندانی را نخواهند داشت.
  نکته:اگر در حال اماده کردن لباسی هستید یا لباستان نیمه تمام هست استفاده از این روش دوخت می تواند گزینه ی مناسبی برایتان باشد زیرا فرم و حالت لباس را نگه می دارد.

  ایا این روش دوخت فقط برای پارچه های دوخته شده مناسب می باشد؟

  ایا این روش دوخت فقط برای پارچه های دوخته شده مناسب می باشد؟

  اکثرا این روش دوخت برای پارچه هایی که دوخت شان هنوز کامل نشده به کار می رود ولی برای پارچه های دوخته شده نیز می توان از این روش استفاده کرد برای اینکه شکل خود را حفظ کنند و طرز استفاده اش برای پارچه ی دوخته شده و بافت یکسان می باشد. این روش دوخت همچنین در دکوراسیون های خانگی نیز نقش دارد مخصوصا زمانی که از پارچه های گشاد دوحته شده که به صورت لایه لایه کنار هم قرار می گیرند استفاده می کنیم.اندازه و شکل ها را بررسی کنید. بعد از اتمام دوخت به روش گفته شده الگو را روی لباس قرار دهید و مطابقتش را از لحاظ طرح و اندازه بررسی نمایید درغیر اینصورت بخیه ها را به آرامی بشکافید و هر 2 تا 3 سانت دوخت پارچه را به دوخت دلخواهتان برگردانید و با متانت و آرامی به آن دوباره شکل دهید.اگر دوخت شما کوک های شما را کوچکتر از حد معمول نشان می دهد هر 2 تا 3 سانت دوخت را بشکافید و به آرامی آن را مطابق دلخواه شکل دهید.

  امیدواریم با خواندن این آموزش مهارت های لازم رو در زمینه Staystiching در آموزشگاه خیاطی ایده کسب کرده باشید.

  با آموزشگاه خیاطی ایده تماس بگیرید

  ما پاسخگوی تمام سوالات شما هستیم کارشناسان ما شما را به بهترین روش راهنمایی می کنند
  آموزشگاه خیاطی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یازده + یک =