بنر اصلی آموزشگاه خیاطی ایده

آموزشگاه خیاطی ایده

اگر قصد یادگیری خیاطی را دارید در این مطلب با ما همراه باشید


خیاطی رشته ای مبتنی بر نیازهای اولیه بشر است و یادگیری آن هم به همان اندازه حائز اهمیت است.

ما دلایل جزئی تر برای اینکه هر کسی به دنبال این مهارت مهم است را به شما یادآوری می کنیم.

همچنین به شما خواهیم گفت که برای یادگیری خیاطی باید چگونه روحیه خود را تقویت کنید.

بهترین روش برای آموزش خیاطی چیست و آموزشگاه خیاطی ایده برای آموزش شما چه تدابیری اندیشیده است

و در نهایت یک نگاه کلی به دوره های آموزشی آموزشگاه خیاطی ایده می اندازیم

و نقد و بررسی آموزشگاه را از زبان چند هنرجو مطالعه می کنیم.

آموزشگاه خیاطی
آموزشگاه خیاطی

چرا اکثر خانم ها به خیاطی فکر می کنند


زنان در خانواده نقش مادر و حمایتگر را دارند وتمام تلاششان را می کنند تا به راحت ترین شکل ممکن نیازهای اولیه خانواده از جمله خوراک و پوشاک را محیا کنند.

شاید حس تربیتی زنان نسبت به تمام اعضای خانواده باشد که میل به پخت و پز و دوخت و دوز را بالا می برد. آنها همیشه تلاش می کنند تا بهترین ها را فراهم کنند حتی اگر لازم باشد تا خودشان آستین بالا بزنند. این عمل باعث ایجاد آرامش و امنیت بیشتر در تامین نیازهای اولیه خانواده می شود. به همین دلیل است که خیاطی کردن حس خوبی به خانمها می دهد و تقریباً تمام خانم ها به خیاطی کردن فکر کردند و در روئیاپردازی های خود حداقل یکبار خودشان را در حال خیاطی کردن تصور کرده اند.

پوشاک و معرفی شخصیت


اینکه انسان لباس می پوشد تا در برابر گرما و سرما در امان باشد جلمه ای کلیشه ای شده است و آنچه امروزه بیشتر از همه ذهن بشر را در مورد پوشاک به خود مشغول می کند این است که واقعاً نیاز دارد تا شخصیت خود را با نوع پوشش خود به دیگران معرفی کند.

امروزه روابط آنقدر برای افراد مهم و نتیجه بخش است که اکثر افراد برای رسیدن به جایگاه متعالی خود در اولین گام برای نوع پوشش خود برنامه ریزی می کنند . در این زمان است که افراد به فکر استخدام خیاط خوب و یا یادگیری خیاطی به نحو دلخواه خود می اوفتند.

آموزشگاه خیاطی
آموزشگاه خیاطی

شغل مناسب و پر درآمد


درست در همین مواقع است که به این فکر می کنیم که رشته ای با اینهمه طرفدار قطعاً باید درآمدزایی بالایی هم داشته باشد

بله دقیقاً همینطور است. این موضوع را به خوبی می توان در زمان رکود اقتصادی کشورهای مختلف جویا شد. زمانی که مردم از تمام تفریحات و هزینه های اضافه پرهیز می کنند ولی نمی توانند در مورد ظاهر خود و نوع پوشش خود بی تفاوت باشند.

لباس همیشه برای مردم اهمیت ویژه ای دارد و برای آن به خوبی هزینه می کنند.

یک اصطلاح رایج اقتصادی هست که می گوید قیمت را بازار تعیین می کند و قیمت هر کالا و یا خدمات به میزان عرضه و تقاضای آن بستگی دارد. برای پی بردن به اینکه خیاطی چقدر می تواند درآمدزا باشد لازم نیست بروید و دوره های طولانی خیاطی را بگذرانید و منتظر بنشینید تا سفارش کار بگیرید و درآمد خود را حساب کنید. کافی است تلفن را بردارید و با چند خیاط تماس بگیرید و قیمت مثلاً دوخت لباس مجلسی را جویا شوید و اصرار کنید که عجله دارید. سپس میزان دستمزد خیاط را بر تعداد روزهایی که به شما میدهد تقسیم کنید و ببنید که خیاطی چقدر می تواند درآمد خوبی داشته باشد.

از طرفی نیاز افراد برای پوشدن لباس مناسب و اندازه بر میزان تقاضا می افزاید.

شغل آزاد، کار در منزل و سهولت در اجرا


همیشه درآمد به تنهایی نمی تواند فاکتور مناسبی برای انتخاب یک شغل باشد. پرهیز از بعضی سختی های کار از جمله قید و بندها در شغل های اداری مزیتی دیگر است که می تواند در رشته خیاطی برای کارآفرینان رقم بخورد.

این بدان معنی نیست که در این رشته شغل کارمندی وجود ندارد، بلکه به این معنی است که شما در رشته خیاطی می توانید با کمترین میزان هزینه و یا حتی در خانه و بدون اجاره دفتر و یا کارگاه خاصی درآمدزایی خود را شروع کنید و بسته به درآمد خود سیاستهای کاری خود را تغییر دهید و به نمودار رشد کاری خود سرعت ببخشید.

نکته مهم در مورد خیاطی این است که شما پس از یادگیری خیاطی نیاز نیست که حتماً خیاط شوید بلکه می تواندی این رشته پرطرفدار را به دیگران آموزش دهید و از این راه کسب درآمد کنید.

آموزشگاه خیاطی
آموزشگاه خیاطی

فرصت های شغلی مناسب


تمام افراد علاقمند به کارآفرینی نیستند. پس آیا خیاطی شغل مناسبی برای آنها نیست ؟

در رشته خیاطی فرصت های شغلی خیلی زیادی وجود دارد زیرا این رشته بسیار فراگیر و پرطرفدار است.

اگر دوست ندارید به عنوان یک کارآفرین شغل خیاطی خود را شروع کنید و حوصله دردسرها و پیگیری های یک کارآفرین را ندارید و از همان ابتدا به دنبال درآمد ثابت و مشخصی هستید می توانید، می تواندی در یک تولیدی پوشاک استخدام شوید و یا اگر علاقه به آموزش دارید می تواندی با کمی بالاتر بردن سطح معلومات خود به عنوان یک مربی خیاطی در یک آموزشگاه مشغول بکار شوید.

افزایش اعتماد به نفس در توانمندی های شخصی


در نهایت اینکه شما بتوانید به یک خیاط ماهر و یا حتی یک خیاطی که از پس دوخت و دوزهای معمولی و مورد نیاز خود و اطرافیان بر می آید تبدیل شوید، اعتماد به نفس تان بالاتر خواهد رفت و هم خود و هم دیگران شما را به عنوان یک فرد متبهر می شناسند.

نتیجه افزایش اعتماد به نفس در هر رشته ای شما را به سمت بهتر شدن و حرفه ای تر شدن سوق می دهد. اکثر افرادی که در رشته خیاطی موفق شده اند در شروع فعالیت خود هرگز خود را در آن جایگاه تصور نکرده بودند.

این قدرت موفقیت است که شما را به سمت تلاش بیشتر می کشاند.

آموزشگاه خیاطی
آموزشگاه خیاطی

افراد موفق در خیاطی چه ویژگی هایی دارند


هر فرد موفقی خصوصیاتی دارد . اما موفقیت در رشته های متفاوت دارای ویژگی های متفاوتی هم هست . کسی که در رشته های فنی موفق می شود با کسی که در رشته های هنری موفق می شود توانایی متفاوتی دارد ولی آنچه یادگیری خیاطی را نسبت به سایر رشته متمایز می کند عام بودن آن است و اینکه هر فردی هرچقدر هم ساده و کم توان می تواند از پس کوچکترین کارهای مربوط به خیاطی بر بیاید.

اما همراه با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت صنعت مد و لباس خیاطی هم از سرعت گرفتن در صنایع چیزی کم نیاورده و کسانی توانسته اند بر پله های موفقیت این رشته بایستند که میزان توانمندی آنها بالاتر از دیگران بوده است

این صحبتها به معنی این نیست که اگر کسی این صفات را نداشته باشد نمی تواند خیاطی کند ولی متاسفانه می توان گفت که اگر کسی حتی یکی از این صفات را هم کمتر از بقیه داشته باشد خیلی توانایی رقابت ندارند ولی خوشبختانه می تواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

سخت کوش و امیدوار


هرگز از هدف خود غافل نشوید . هرز خستگی را جدی نگیرید. تمام کسانی که در قله های صنعت خیاطی ایستاده اند هم خسته می شوند. پیشنهاد آموزشگاه خیاطی ایده برای شما این است که هرگز عجله نکنید . حتی از رفتار خود در ثانیه ها چنانچ دچار عجلگی شدید مکث کنید و دست از کار بکشید و ببنید که هیچ اتفاق بدی نخواهد اوفتاد.

آفت سخت کوشی عجله است. همیشه آهسته و پیوسته حرکت کنید. تا می توانید از سفارشات خیاطی که زماندار است پرهیز کنید مگر اینکه مطمئن باشید تا موعد مقرر آرامش شما بهم نمی خورد.

برعکس آنچه خیلی ها فکر می کنند آرامش رمز سخت کوشی است نه عجله کردن و نتیجه گیری های لحظه ای و ناپایدار

درست در همین زمان است که امید برای به نتیجه رسیدن شکل می گیرد. خوشبختانه رشته خیاطی رشته مایوس کننده ای نیست و هر چقدر در آن تلاش کنید به همان اندازه و نه کمتر از آن بهره خواهید برد.

آموزشگاه خیاطی
آموزشگاه خیاطی

به روز و اهل مطالعه


این موضوع دقیقاً همان اتفاقی است که برای خیاطی مدرن بوجود آمده. شاید شما به آرامی و با تلاش زیاد در حال یادگیری خیاطی و پیشرفت در این رشته باشید اما غفلت از تکنولوژی های روز دنیا و روشهای مدرن خیاطی می تواند شما را در هماجا که بودید نگهدارد.

اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید خیلی خوشحال باشید و اگر مسلط نیستید ناراحت نباشید. خوشبختانه امروزه در اینترنت هر روز اخبار خوبی از دنیای خیاطی منشر می شود. آنها را دنبال کنید تا همیشه بر قطار صنعت پوشاک سوار باشید.

هرگز از مطالعه خسته نشوید. تا می تواندی مطالعه کنید، سرچ بزنید و با دیگران راجع به موضوعات مهم خیاطی بحث کنید

دقت بالا


اگر شما آدم حواس پرتی هستید و قصد دارید یک خیاط حرفه ای شوید، هدف خود را فراموش نکنید و برای رسیدن به دقت بالا در کنار حرفه ای شدن در خیاطی تلاش کنید.

حتماً ورزش های مربوط به بالا بردن تمرکز را انجام دهید . من اینجا قصد ندارم به شما آموزش بالا بردن تمرکز بدهم ولی زرنگ باشید و نکته دوم از همین بحث یعنی به روز بودن و اهل مطالعه بودن را فراموش نکنید . سرچ کنید و انواع روش های بالا بردن دقت را یاد بگیرید.

بعضی قسمت های خیاطی مثل درست کردن پازل می شود و شما باید به خوبی بدانید که تکه های پارچه را چگونه کنار هم بگذارید تا بهترین نتیجه حاصل شود. گاهی باید در ذهن خود تا آخر دوخت و حتی اتو کشیدن را هم تجسم کنید تا ببیند که آیا مسیر خود را به درستی پیش می برید یا نه . اینجاست که دقت بالا به کمک شما می آید.

آموزشگاه خیاطی
آموزشگاه خیاطی

رفتارخوب با دیگران


حالا تصور کنید که شما یک خیاط بسیار ماهر شدید و به تکنیک های مهم خیاطی تسلط دارید اما چه فایده ای برای شما خواهد داشت اگر کسی از شما خوشش نیاید.

دنیای امروز دنیای ارتباطات است و گاهی می بیینم که مردم با هم کسی را بالا می برند که بیشتر از اینکه به مهارت او اعتقاد داشته باشند، او را دوست دارند. انرژی دیگران شما را بالا می برد. اگر رابطه خوبی با دیگران نداشته باشید حتماً باید بخشی از انرژی خود را برای متقاعد کردن دیگران بگذارید.

نقد دیگران را بپذیرید و به آنها گوش کنید حتی اگر در آن لحظه شما فکر می کنید آنها اشتباه می کنند. همیشه راه حل بهتری برای متقاعد کردن دیگران نسبت به مقابله کردن وجود دارد.

تمام کسانی که در رشته خیاطی با آنها سر و کار دارید مشتریان شما و عاملان موفقیت و یا شکست شما هستند. فراموش نکنید که حتی اگر قرار باشد فقط برای خود لباس بدوزید این دیگران هستند که بیشتر از شما آنرا می بینند و انرژی آنها به سمت شما حتماً برای شما اهمیت دارد و شما همیشه به دنبال گرفتن انرژی مثبت از دنیای اطراف خود هستید.

بهترین روش شروع یادگیری خیاطی چیست


آیا می توانم بدون کلاس رفتن خیاطی یاد بگیرم؟!

این سوالی است که اکثر افراد درباره خیاطی از خود می پرسند. اما یادگیری خیاطی بدون کلاس رفتن چیزی کم از یادگیری خواندن و نوشتن بدون کلاس ندارد.

شاید شما برای پرداخت هزینه دچار سختی هستید و یا آدم صبوری برای رفتن به سر کلاس نباشید . اما هر آنچه باعث می  شود که به این فکر کنید تا خیاطی را بدون کلاس رفتن یاد بگیرید مهم نیست. مهم این موضوع است که اگر شما بخواهید خودآموز خیاطی را یاد بگیرید، باید مسیرهای زیادی را بروید و متوجه اشتباه خود شوید و دوباره برگردید و اینها همه هزینه فرصت است که شما می پردازید.

اگر در خیاطی مبتدی هستید از دوره های نازکدوز شروع کنید . از ابتدایی ترین مسیر یادگیری خیاطی برای مبتدی ها بهره ببرید و محاسبه کنید که اگر این دوره ها را خودتان می خواستید یاد بگیرید چقدر باید سختی می کشیدید و آیا واقعاً ارزشش را داشت؟

آموزشگاه های خیاطی همیشه با هم در رقابت سازنده به نفع هنرجو هستند و همیشه بهترین و ساده ترین روش ها را برای یادگیری خیاطی در اختیار هرجویان خود می گذارند . شاید روشهای آموزش خیاطی حتی با یک تغییر کوچک بتواند شما را چند مرحله جلو بیاندازد و این راهکاری است که آموزشگاه های همیشه در برنامه کاری خود دارند.

پس ما پیشنهاد می کنیم که حتماً قبل از شروع خیاطی و هر تصمیمی به آموزشگاه های خیاطی سر بنزنید.

آموزشگاه خیاطی

معرفی آموزشگاه خیاطی ایده


آموزشگاه خیاطی ایده جزو با سابقه ترین آموزشگاه های خیاطی تهران است که فعالیت خود را از همان ابتدا در غرب تهران شروع کرد و تاکنون توانسته است موفقیت ها و افتخارات بسیاری را در این رشته کسب کند.

درست که قصد داریم توضیحاتی را درباره آموزشگاه به شما بدهیم اما قبل از اینکه آموزشگاه خیاطی ایده را به شما معرفی کنم یادآوری می کنم که خواندن در مورد هیچ کس و یا هیچ کجا نمی تواند به خوبی آنچه که شما شاهد آن هستید باشد . پس لطفاً برای آشنایی با آموزشگاه خیاطی ایده حتماً یکبار به آموزشگاه سر بزنید.

تاسیس و شروع فعالیت


آموزشگاه خیاطی ایده در سال ۱۳۷۰ با مجوز سازمان آموزش و فنی و حرفه‌ای کشور تاسیس گردید و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود.

از زمان تاسیس تاکنون آموزشگاه خیاطی در غرب تهران فعالیت داشته و توانسته است هنرجویان خوبی از سراسر مناطق تهران و کرج را آموزش دهد.

بزرگترین اقتخار آموزشگاه از بدو تاسیس خدمتگزاری به هنرجویان خود بوده . اما شما را با دیگر افتخارات آموزشگاه آشنا می کنیم.

گواهی نامه ها و افتخارات آموزشگاه خیاطی ایده


۱۳۷۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره آموزشی طراحی لباس تکمیلی تخصصی از دانشگاه الزهرا با رتبه ۱۰۰

1۳۸۰ سفر به دبی با اساتید و مدیران آموزشگاه ها از سراسر کشور برای حضور در نمایشگاه بزرگ چهل تکه دوزی و بهره برداری از اطلاعات اساتید حاضر در آن مجموعه

۱۳۸۲ موفق به کسب رتبه سوم کاردانی گرایش طراحی دوخت از دانشگاه سوره

۱۳۸۳ کسب رتبه برتر مهارت آموزشی و بهترین روش تدریس بین آموزشگاه های تهران

۱۳۸۲ تا ۱۳۹۰ عضو کمیسیون بررسی کتاب های کار و دانش( نازک دوز ) در سازمان پژوهش و برنامه ریزی

تقدیر در دومین جشنواره مد و لباس فجر برای برگزاری ورکشاپ های کامل با کارگروه مدیریت آموزشگاه خیاطی ایده و هنرجویان آموزشگاه خیاطی ایده

۱۳۹۱ حضور در نشست تخصصی پوشاک به عنوان کارشناس در سازمان پژوهش و برنامه ریزی

۱۳۹۲ گواهینامه طراحی و مد از کشور دانمارک

گذراندن دوره فشن دیزاین در موسسه  Margareth Skolen و بهره مند شدند از اساتید ژاپنی Menebo  آموزش اوریگامی و اوریگامی فشن و اساتید دانمارکی و سوئدی آموزش  و بهره مند شدن از روش های پیلیتد  و پلیسه

۱۳۹۴ سفر به ترکیه با کار گروه بزرگی از آموزشگاه داران خیاطی و اساتید این رشته از سراسر کشور اخذ گواهینامه الگوی مولر   سایز بندی مولر و لباس های فشن و مولاژ زیر نظر استادان خانم مرال و آقای تمر

۱۳۹۶ سفر به آلمان ایتالیا و هلند جهت آشنایی با جدیدترین روش ها متدها و الگوسازی های روز دنیا

۱۳۹۶ مجوز برگزاری طرح ایران مهارت تدریس در هنرستان های فنی و حرفه ای تهران

۱۳۹۶ پیشکسوت مهارتی استان تهران

اخذ گواهینامه لباس مجلسی از استاد سلیمان گو اینچ از ترکیه

گواهینامه ICDL

اخذ گواهینامه الگوی کت و شلوار ترک و لباس مجلسی زیر نظر استادان خانم آیفر بایرام و آقای سلیمان گوینچ از کشور ترکیه

روش آموزش آموزشگاه خیاطی ایده


خوب برنامه ریزی کن و خوب نقشه بکش و بعد از آن با رضایت کامل به نتیجه نگاه کن. این یک تعریف ساده و کوتاه در مورد مد خیاطی مولر است که ما آنرا به شما آموزش می دهیم.

شکی نیست که داشتن نقشه راه برای رسیدن به هدف عاقلانه ترین روشی است که می توان پیش گرفت . در اول راه به نظر می رسد روش مولر کمی پیچیدگی دارد چون قبل از شروع به دوخت الگو های دقیقی از اندام ترسیم می شود. ولی به طرز عجیبی وش خیاطی مولر از سادگی خاصی برخوردار است. روش خیاطی مولر روشی آلمانی است که به تازگی وارد ایران شده و به خوبی توانسته است جای خود را در میان خیاطان خوش فکر ایرانی باز کند.

بسیاری معتقدند در روش خیاطی مولر اندازه گیری کن و الگوها را رسم کن بدوز و ببر! یعنی لباس آنقدر دقیق در خواهد آمد که حتی نیازی به پوشدن ندارد.

ارائه مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای


معتبرترین سازمان برای ارائه مدرک درخیاطی سازمان فنی و حرفه ای است و مدرک ارائه شده از این سازمان مورد قبول در بسیاری از کشورها می باشد.

کسانی که برای استخدام به خارج از کشور مهاجرت می کنند مدرک دریافتی از فنی و حرفه ای خود را ترجمه می کنند و می تواند برای آنها بسیار موثر باشد. زیرا این مدرک دارای کد بین المللی در سازمان جهانی کار (ILO) دارد و در 186 کشور دنیا معتبر است.

آموزشگاه خیاطی ایده افتخار دارد که از سال 1370 تاکنون به هنرجویان زیادی مدرک معتبر از فنی و حرفه ای ارائه داده است و همچنان با پشتکار زیاد در این زمینه فالیت دارد.

آموزشگاه خیاطی در غرب تهران


آموزشگاه خیاطی ایده با سابقه ترین آموزشگاه خیاطی در غرب تهران است . اما هنرجویانی که در این آموزشگاه دوره های متنوع خیاطی را گذراندند فقط در محدوده غرب تهران نبوده و حتی از کرج و سایر شهرستانها نیز برای حضور در کلاسهای آموزشگاه حضور به عمل آورده اند.

در هر حال با توجه به موقعیت آموزشگاه خیاطی در غرب تهران، و تلاش آموزشگاه برای ایجاد فضایی بزرگتر در همین محدوده، موفق به راه اندازی مکان جدید آموزشگاه در اتوبان ستاری و ابتدای بلوار فردوس شد. که پیشنهاد می کنیم حتماً به این فضای جدید و بزرگ آموزشگاه سر بزنید و تلاش کنید پاسخ سوالات خود را حضوری دریافت کنید.

چهار ترم ویژه آموزشگاه خیاطی ایده

ترم اول


این ترم شروع کار شماست . برای تمام کسانی که خیاطی را از ابتدا شروع می کننده و در رشته خیاطی مبتدی هستند همیشه یادگیری ضروری ترین اصول خیاطی لازم است. در این دوره که شامل ترکیب دو دوره نازکدوزی و سایزبندی می شود، شما نکاتی را آموزش می بینید که تمام نیاز خیاطی برای اینکه برای خود و دیگران آنچه لازم داریم را بدوزید برطرف می سازد.

یادگیری اصول اولیه تکنیک خیاطی مولر این اعتماد به نفس را برای شما بوجود می آورد که به راحتی می توانید ترم های بعدی را نیز پشت سر بگذارید و دوختن لباسهای حرفه ای را نیز یاد بگیرید

ترم دوم


پس از گذراندن ترم اول شما به تکنیک خیاطی مولر مسلط شده اید و حالا نوبت آن است که مانتو دوزی را پیشرفته یاد بگیرید و همچنین به دوختن شلوار و کت و دامن مسلط شوید.

اما آنچه از همه مهم تر است این است که  شما در ترم دوم با یادگیری ژورنال شناسی می توانید بصیرتی بزرگ به خیاطی پیدا کنید. گاهاً اینطور به نظر می رسد که ژورنال شناسی فینال تکنیک مولر است و بعد از آن شما هر لباسی هر کجا ببنید می توانید به خوبی تشخیص دهید که الگوی آن به چه صورت است. و این از نکات مهمی است که یک خیاط حرفه ای در این سطح باید آنرا به خوبی بداند و ما در ترم دوم این بحث شیرین را به شما آموزش می دهیم .

ترم سوم


تا به اینجا می توانید خود را یک خیاط خوب بدانید و با خیال راحت هر لباسی را بدوزید اما این نهایت راهی نیست که در خیاطی می توانید طی کنید . آموزشگاه خیاطی ایده همچنان مسیر یادگیری خیاطی را با شما می پیماید.

خیم دوزی کار ساده ای نیست اما فوت کوزه گری درباره آنرا در ترم سوم می آموزید و بعد از کمی تمرین و اجرای صحیح مفاهیم دوخت لباس های ضخیم نیز برای شما راحت خواهد شد.

اما شاید آنچه تمام خیاطان ماهر به آن فکر می کنند در ذهن شما هم نقش بسته باشد و آن یادگیری لباس مجلسی و رسیدن به مرحله استادی است. در ترم سوم مقدمات دوخت لباس مجلسی نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

ترم چهارم


این ترم شما را به یک استاد تمام حرفه ای خیاطی تبدیل می کند. آنچه مشتریان شما بیشتر از همه برایش ارزش قائل هستند لباسهای مجلسی و شب و عروس است و شما تمام تکنیک های لازم برای ارائه آنچه مشتریان شما لازم دارند را یاد خواهید گرفت.

امیدوارم از توضیحات در این مقاله استفاده برده باشید.

ما تلاش داریم که مرتب مطالب را به روز کنیم تا بتوانیم در یادگیری خیاطی تا حدی که در توان داریم شما را یاری دهیم.

از صفحات دوره های آموزشی و مطالب آموزشگاه هم دیدن کنید

موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 3 =

رای دهید!