75 / 100
 • علامت های الگو در خیاطی

  آموزش موجود در این مقاله برای کمک به شما در علامت های الگو در آموزشگاه خیاطی می باشد. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

  علامت های الگو در خیاطی

  علامت های الگو در خیاطی

  علائم تجاری با سیستم جهانی از نمادها و خطوط برای کمک به شما طراحی شده تا بتوانید قطعات الگو را سریع، آسان و موفقیت آمیز در کنار هم قرار دهید. هر علامت گذاری برای هدف خاصی قرار گرفته است. درک مفهوم آنها به شما کمک می کند به درستی برش و خیاطی را انجام دهید. همه علامت ها روی همه الگوها نیستند برای اینکه بعضی ها مخصوص سبک یا تکنیک دوخت خاصی هستند. علامت های برش و چیدن نیازی نیست به پارچه انتقال داده شوند. علامت های دوخت، از طرف دیگر، در روند دوخت بسیار مفیدند و انتقال آن ها به پارچه ایده بسیار خوبیست.

  اطلاعات کلی

  هر تکه الگو اطلاعات کلی دارد که در مرکز آن چاپ شده. هر تکه شماره گذاری شده و شماره نمایانگر ترتیب است که تکه ها به یکدیگر دوخته خواهند شد. برای مثال: جلوی دامن1 به پشت دامن2 وصل می شود.
  اطلاعات کاربردی دیگر شامل:
  *نام تجاری الگو و شماره سبک
  *حروف تصویر (اگر بیش از یک تصویر وجود داشته باشد.)
  *اندازه
  *نام آن تکه (جلوی دامن، آستین، لایه زیرین چین و غیره.)
  *اطلاعات برش (برش از روی یک چین، دو چین و غیره.)
  *اطلاعات خط کشی و لایی گذاشتن (درصورت امکان)

  علامت های قبل از طراحی و چیدن پارچه

  Sewing Symbol Adjustment Line nowords Medium ID 2326467

  خطوط تنظیم الگو:

  دو خط موازی که مشخص می کنند کجا میتوانید یک تکه الگو را امتداد دهید یا کوتاه کنید تا شکل اصلی را حفظ کنید. این کار باید قبل از چیدن پارچه انجام شود.

  علامت گذاری کمر:

  یک خط کوتاهی است پیوسته که جای طبیعی کمر کسی که لباس را می پوشد را نشان می دهد. در زمان ثابت کردن بافت پارچه، اگر خط کمر در مکان مشابه با علامت گذاری کمر نباشد، تنظیم کردن ممکن است در خطوط تنظیم کننده الگو انجام شود.

  index 5
  همچنین بخوانید:

  علامتگذاری های چیدن

  خط طولی

  خط طولی:

  این خط سنگین و صاف با فلش هایی در دو سر اغلب در مرکز الگو قرار دارد، هرچند ممکن است در هرجای دیگری از تکه الگو دیده شود. استفاده از آن برای اطمینان یافتن از اینکه الگو در راستای دقیق خط پارچه قرار گرفته، بنابراین پارچه یا طرح به درستی وصل می شوند. مگراینکه به شکل دیگری نشان داده شود، تکه الگو را بچسباند پس خط طولی موازی با حاشیه پارچه می باشد.

  قراردادن چین و تا در پرانتز:

  خط صاف با فلش هایی که به لبه های الگو اشاره می کند، نشان دهنده این است که تکه باید در امتداد تا و چین پارچه باشد. اینکار عموما برای لباس ها و پارچه هایی که شکاف و درز مرکزی جلو یا پشت ندارند استفاده می شود.

  قراردادن چین و تا در پرانتز:
  Capture 2

  بریدگی یا شکاف ها:

  نمادهای ذوزنقه ای شکل یا الماسی شکل درطول شکاف هم در چیدن الگو و هم در دوخت استفاده می شوند. وقتی مشغول چیدن تکه های الگو هستید تا به طرح پیچازی راه راه بزرگ هماهنگ باشد، پارچه در خطوط اتصال (نه خطوط برش) وقتی خطوط اتصال دوخته شوند با هم مطابقت خواهند داشت.

  علامتگذاری برش

  برش خط (تک سایز):

  خط خارجی تکه الگو راهنمایی برای چیدن پارچه است. خط گاهی تصویری از قیچی کوچک برای بریدن روی خود دارد.

  بریدگی یا شکاف ها:
  خط برش چند سایز

  خط برش (چند سایز):

  الگوهای چند سایزی چندین سایز چاپ شده روی یک پارچه دارند و در یک پاکت فروخته می شوند. گاهی خطوط برش چندسایزی همگی پیوسته هستند، که در این مورد کمک می کند که سایز خود را قبل از برش پررنگ کنید، و گاهی هر خط برش پیکربندی کمی متفاوتی دارد.

  برش خط درون یک الگو:

  وقتی طرح نمای کوچک تری داشته باشد، اغلب یک خط برش برای طول کوتاه تر در الگو قرار دارد.

  برش خط درون یک الگو:

  امیدواریم با خواندن این آموزش مهارت های لازم رو در زمینه تعلامت های الگو در خیاطی کسب کرده باشید.

  با آموزشگاه خیاطی ایده تماس بگیرید

  ما پاسخگوی تمام سوالات شما هستیم کارشناسان ما شما را به بهترین روش راهنمایی می کنند
  آموزشگاه خیاطی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  8 + 12 =