کاور تاشونده در خیاطی

آموزش موجود در این مقاله برای کمک به شما در کاور تاشونده در خیاطی می باشد. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

کاور تاشونده در خیاطی

کاور تاشونده در خیاطی

یک کاور، یک نوار پارچه ای به شکل تونل است که یک کش، روبان، یک بندشلوار، یا یک چوب پرده داخل آن قرار می گیرد تا بتوان در سراسر آن، چین و پلیسه ایجاد کرد. کاور ها برای ایجاد غلاف برای جیب ها یا کیف ها یا برای چین دادن به پوشش اطراف مچ یا کلاه سوئی شرت اطراف صورت استفاده می شوند.
دو روش برای ایجاد یک کاور وجود دارد: تاکردن لبه پارچه و کوک زدن لبه در محل با فاصله مناسب از تای پارچه، یا شما می توانید یک قطعه جدایی از یک پارچه را اضافه کنید تا این نوار را ایجاد کنید. کاور باید حداقل 1/8 اینچ پهنتر از یک کش یا حداقل 4/1 اینچ پهنتر از یک بند شلوار باشد.
اگر کاور بسیار باریک باشد، ممکن است کش، تاب بردارد یا بند شلوار درون آن گیر بیفتد یا محکم بچسبد و نتواند براحتی بلغزد. اگر کاور بسیار پهن باشد، کش، تاب برداشته و پیچ می خورد. کاور تاشونده روی لبه های صاف بهتر کار می کند. کاور بکار رفته برای لبه های منحنی بهتر عمل میکند.
نکته مهم: همه درزها باید پرس شوند و درز پرداخت شده قبل از یک کاور، کوک زده می شود.

کاورهای تاشونده برای یک لباس با مچ کشی:

زیر لبه خام پارچه خیاطی یا پارچه سرژ پرداخت شده را برگردانید. یک کاور تاشونده پایه، به اینصورت ایجاد می شود: با یک درزسنج، عمق دلخواه کاور را اندازه گرفته و علامت گذاری کنید.
پایین کاور را با سنجاق ببندید و2 اینچ از آنرا برای جایگذاری کش یا بند شلوار باز بگذارید. با یک جوالدوز یا سنجاق مناسب، کش را داخل کاور جایگذاری کنید. دو انتهای کش را به یکدیگر کوک بزنید.
قسمت باز را در محل، سنجاق زده و به دقت بخش باز را با کوک زدن ببندید. نخ کوک را از روی خط درز متقاطع جدا کنید.

همچنین بخوانید:

آسانتر شدن کار:

لبه های زاپاس را با ماشین یا بصورت دستی به سمت بیرون از طرح، قبل از کوک زدن کاور یا قبل از آویزان شدن میله پرده یا کش بر روی زاپاس داخلی، کوک بزنید. بعد از اینکه کاور در محل کوک زده شد و شما کش یا بند شلوار را جایگذاری کردید نخ کوک را جدا کنید. نکته مهم: وقتی شما زاپاس ها را به پارچه کوک می زنید از یک نخ با رنگ مغایر با پارچه استفاده کنید، این سبب می شود جدا کردن نخ آسانتر باشد. ایجاد یک قسمت باز در درز، به شما کمک می کند تا بخش باز کاور را با کوک زدن ببندید. کش از طریق بخش باز یک درز متقاطع جایگذاری می شود. الگو باید دارای علایمی برای بخش باز پارچه، معمولاً در درز مرکزی پشت باشد. هنگام کوک زدن درز متقاطع، از لبه بالایی کاور شروع کنید و تا اولین علامت کوک بزنید، کوک را بصورت برگشتی تکرار کنید. سراغ علامت بعدی بروید کوک برگشتی بزنید و بخش باقیمانده درز را بدوزید. کاور را تاکنید و کل کاور را در امتداد لبه پایینی کوک بزنید. کش را از طریق بخش باز درز جایگذاری کنید. بخش باز را با کوک نامرئی یا حاشیه دوزی ببندید.

افزودن یک هیدینگ:

یک هیدینگ، یک پارچه اضافه در لبه بالایی یک کاور است. یک هیدینگ باریک لبه ای مجعد ایجاد میکند، یک هیدینگ پهنتر، یک لبه موجدار ایجاد می کند. این ها اغلب در پوشش های زنانه، دامن، شلوارک، و زیرشلواری دیده می شوند.
برای ایجاد یک هیدینگ، مقدار پارچه اضافه لازم را به پهنای کاور اضافه کرده و ردیف کوک زنی دوم را با فاصله مناسب از لبه بالایی کاور اضافه کنید.

امیدواریم با خواندن این آموزش مهارت های لازم رو در زمینه کاور تاشونده در خیاطی کسب کرده باشید.

با آموزشگاه خیاطی ایده تماس بگیرید

ما پاسخگوی تمام سوالات شما هستیم کارشناسان ما شما را به بهترین روش راهنمایی می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 10 =