17 / 100
 • لبه های درز در خیاطی

  آموزش موجود در این مقاله برای کمک به شما در لبه های درز در خیاطی می باشد. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.با آموزشگاه خیاطی ایده همراه ما باشید

  لبه های درز در خیاطی
  Overcasting 6

  لبه درز شانه ای ماشینی:

  تجهیزات مورد نیاز: چرخ خیاطی با یک کوک شانه ای یا سجاف پنهان.
  پارچه های مناسب: بیشتر پارچه ها
  این درز همچنین بعنوان کوک لبه برآمده شناخته می شود که جایگزین کوک زیگزاگ است، از سه تا شش کوک مستقیم و یک کوک زیگزاگ تشکیل شده است. برای کوک شانه ای، لبه پارچه را در سمت راست سوزن قرار دهید؛ در صورت استفاده از کوک پنهان، لبه پارچه را در سمت چپ سوزن قرار دهید.

  لبه درز حاشیه دوزی شده:

  تجهیزات مورد نیاز: چرخ خیاطی سرگر (حاشیه دوزی)
  پارچه های مناسب: همه پارچه ها
  ممکن است قبل یا بعد از دوخت درز، لبه درز را حاشیه دوزی کنید. پارچه را در سمت چپ سوزن ها قرار داده و در امتداد لبه پارچه حاشیه دوزی کنید. اگر از تیغه های برش استفاده نمی کنید، لبه پارچه را طوری قرار دهید که نخ به آرامی لبه خام را بپوشاند. اگر حلقه ها از لبه پارچه آویزان شده اند، پارچه را کمی به سمت راست جا به جا کنید.

  f84523b2 826c 4d06 9f8d 4da4379db0cc
  همچنین بخوانید:
  لبه درز فرانسوی

  لبه درز فرانسوی :

  تجهیزات مورد نیاز: چرخ خیاطی معمولی
  پارچه های مناسب: پارچه های سبک ابریشم مرقوب، پارچه های مواد ترکیبی (مصنوعی-طبیعی)، پارچه های ظریف و غیره.
  لبه درز فرانسوی یک درز در خود بسته است که ابتدا دو طرف پشت پارچه به هم دوخته و سپس دوباره تا خورده و دو طرف روی پارچه را به هم کوک می زنند. این به لبه حرفه ای لباس ها و به ویژه در پارچه های ظریف و کت های بدون آستر زیبائی می دهد. اگرچه این لبه درز به درز دقیق و فشار خوب نیاز دارد اما از سه مرحله ساده تشکیل شده است. این یک لبه درز عالی و راه حلی برای روزنه های لباس های بدون آستر و لباس هایی است که سایش زیادی دارند یا دارای درزهای قابل مشاهده هستند. پیرایش دقیق و فشار مناسب کلید کامروایی درزهای فرانسوی است.

  ایجاد لبه درز فرانسوی:

  درزهای پشت پارچه را با درز 8/3 اینچ از لبه پارچه کوک بزنید. پارچه را در 8/1 اینچ مرتب کنید و درز را فشار دهید. درز را با دو طرف روی پارچه بر روی هم تا کرده و فشار دهید. 4/1 اینچ لبه درز را از لبه تا خورده کوک بزنید. درز را به یک طرف فشار دهید.

  امیدواریم با خواندن این آموزش خیاطی مهارت های لازم رو در زمینه روتختی ها در خیاطی کسب کرده باشید.

  ایده تماس بگیرید
  ما پاسخگوی تمام سوالات شما هستیم کارشناسان ما شما را به بهترین روش راهنمایی می کنند
  آموزشگاه خیاطی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دو × 1 =