آموزشگاه خیاطی ایده جزو با سابقه ترین آموزشگاه های خیاطی تهران است که فعالیت خود را از همان ابتدا در غرب تهران شروع کرد و تاکنون توانسته است موفقیت ها و افتخارات بسیاری را در این رشته کسب کند.

درست که قصد داریم توضیحاتی را درباره آموزشگاه به شما بدهیم اما قبل از اینکه آموزشگاه خیاطی ایده را به شما معرفی کنم یادآوری می کنم که خواندن در مورد هیچ کس و یا هیچ کجا نمی تواند به خوبی آنچه که شما شاهد آن هستید باشد . پس لطفاً برای آشنایی با آموزشگاه خیاطی ایده حتماً یکبار به آموزشگاه سر بزنید.​

Previous slide
Next slide
کلاس آموزشی آموزشگاه خیاطی ایده

تاسیس و شروع فعالیت

آموزشگاه خیاطی ایده در سال ۱۳۷۰ با مجوز سازمان آموزش و فنی و حرفه‌ای کشور تاسیس گردید و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود.

از زمان تاسیس تاکنون آموزشگاه خیاطی در غرب تهران فعالیت داشته و توانسته است هنرجویان خوبی از سراسر مناطق تهران و کرج را آموزش دهد.

بزرگترین اقتخار آموزشگاه از بدو تاسیس خدمتگزاری به هنرجویان خود بوده . اما شما را با دیگر افتخارات آموزشگاه آشنا می کنیم.

تلفیقی از گواهینامه های آموزشگاه و موسس آن

گواهی نامه ها و افتخارات آموزشگاه خیاطی ایده

درباره گواهی نامه های آموزشگاه
 • ۱۳۷۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره آموزشی طراحی لباس تکمیلی تخصصی از دانشگاه الزهرا با رتبه ۱۰۰
 • ۱۳۸۰ سفر به دبی با اساتید و مدیران آموزشگاه خیاطی  از سراسر کشور برای حضور در نمایشگاه بزرگ چهل تکه دوزی و بهره برداری از اطلاعات اساتید حاضر در آن مجموعه
 • ۱۳۸۲ موفق به کسب رتبه سوم کاردانی گرایش طراحی دوخت از دانشگاه سوره
 • ۱۳۸۳ کسب رتبه برتر مهارت آموزشی و بهترین روش تدریس بین آموزشگاه های تهران
 • ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۰ عضو کمیسیون بررسی کتاب های کار و دانش( نازک دوز ) در سازمان پژوهش و برنامه ریزی
 • تقدیر در دومین جشنواره مد و لباس فجر برای برگزاری ورکشاپ های کامل با کارگروه مدیریت آموزشگاه خیاطی ایده و هنرجویان آموزشگاه خیاطی ایده
 • ۱۳۹۱ حضور در نشست تخصصی پوشاک به عنوان کارشناس در سازمان پژوهش و برنامه ریزی
 • ۱۳۹۲ گواهینامه طراحی و مد از کشور دانمارک  
 •  گذراندن دوره فشن دیزاین در موسسه  Margareth Skolen و بهره مند شدند از اساتید ژاپنی Menebo  آموزش اوریگامی و اوریگامی فشن و اساتید دانمارکی و سوئدی آموزش  و بهره مند شدن از روش های پیلیتد  و پلیسه
 • ۱۳۹۴ سفر به ترکیه با کار گروه بزرگی از آموزشگاه داران خیاطی و اساتید این رشته از سراسر کشور اخذ گواهینامه الگوی مولر   سایز بندی مولر و لباس های فشن و مولاژ زیر نظر استادان خانم مرال و آقای تمر
 • ۱۳۹۶ سفر به آلمان ایتالیا و هلند جهت آشنایی با جدیدترین روش ها متدها و الگوسازی های روز دنیا
 • ۱۳۹۶ مجوز برگزاری طرح ایران مهارت تدریس در هنرستان های فنی و حرفه ای تهران
 • ۱۳۹۶ پیشکسوت مهارتی استان تهران
 • اخذ گواهینامه لباس مجلسی از استاد سلیمان گو اینچ از ترکیه
 • گواهینامه ICDL
 • اخذ گواهینامه الگوی کت و شلوار ترک و لباس مجلسی زیر نظر استادان خانم آیفر بایرام و آقای سلیمان گوینچ از کشور ترکیه

تکتیک خیاطی

روش آموزش آموزشگاه خیاطی ایده

خوب برنامه ریزی کن و خوب نقشه بکش و بعد از آن با رضایت کامل به نتیجه نگاه کن. این یک تعریف ساده و کوتاه در مورد مد خیاطی مولر است که ما آنرا به شما آموزش می دهیم.

شکی نیست که داشتن نقشه راه برای رسیدن به هدف عاقلانه ترین روشی است که می توان پیش گرفت . در اول راه به نظر می رسد روش مولر کمی پیچیدگی دارد چون قبل از شروع به دوخت الگو های دقیقی از اندام ترسیم می شود. ولی به طرز عجیبی وش خیاطی مولر از سادگی خاصی برخوردار است. روش خیاطی مولر روشی آلمانی است که به تازگی وارد ایران شده و به خوبی توانسته است جای خود را در میان خیاطان خوش فکر ایرانی باز کند.

 

بسیاری معتقدند در روش خیاطی مولر اندازه گیری کن و الگوها را رسم کن بدوز و ببر! یعنی لباس آنقدر دقیق در خواهد آمد که حتی نیازی به پوشدن ندارد.

درباره آموزشگاه خیاطی ایده

آموزشگاه خیاطی در غرب تهران

آموزشگاه خیاطی ایده با سابقه ترین آموزشگاه خیاطی در غرب تهران است . اما هنرجویانی که در این آموزشگاه دوره های متنوع خیاطی را گذراندند فقط در محدوده غرب تهران نبوده و حتی از کرج و سایر شهرستانها نیز برای حضور در کلاسهای آموزشگاه حضور به عمل آورده اند. در هر حال با توجه به موقعیت آموزشگاه خیاطی در غرب تهران، و تلاش آموزشگاه برای ایجاد فضایی بزرگتر در همین محدوده، موفق به راه اندازی مکان جدید آموزشگاه در اتوبان ستاری و ابتدای بلوار فردوس شد. که پیشنهاد می کنیم حتماً به این فضای جدید و بزرگ آموزشگاه سر بزنید و تلاش کنید پاسخ سوالات خود را حضوری دریافت کنید.

ارائه مدرک معتبر در رشته خیاطی

معتبرترین سازمان برای ارائه مدرک درخیاطی سازمان فنی و حرفه ای است و مدرک ارائه شده از این سازمان مورد قبول در بسیاری از کشورها می باشد. کسانی که برای استخدام به خارج از کشور مهاجرت می کنند مدرک دریافتی از فنی و حرفه ای خود را ترجمه می کنند و می تواند برای آنها بسیار موثر باشد. زیرا این مدرک دارای کد بین المللی در سازمان جهانی کار (ILO) دارد و در 186 کشور دنیا معتبر است. آموزشگاه خیاطی ایده افتخار دارد که از سال 1370 تاکنون به هنرجویان زیادی مدرک معتبر از فنی و حرفه ای ارائه داده است و همچنان با پشتکار زیاد در این زمینه فالیت دارد.

آموزشگاه خیاطی ایده

چهار ترم ویژه آموزشگاه خیاطی ایده

62

ترم اول ( نازکدوز + سایز بندی )

این ترم شروع کار شماست . برای تمام کسانی که خیاطی را از ابتدا شروع می کننده و در رشته خیاطی مبتدی هستند همیشه یادگیری ضروری ترین اصول خیاطی لازم است. در این دوره که شامل ترکیب دو دوره نازکدوزی و سایزبندی می شود، شما نکاتی را آموزش می بینید که تمام نیاز خیاطی برای اینکه برای خود و دیگران آنچه لازم داریم را بدوزید برطرف می سازد.

یادگیری اصول اولیه تکنیک خیاطی مولر این اعتماد به نفس را برای شما بوجود می آورد که به راحتی می توانید ترم های بعدی را نیز پشت سر بگذارید و دوختن لباسهای حرفه ای را نیز یاد بگیرید

ترم دوم ( مانتو دوز پیشرفته، ژورنال شناسی شلوار و کت و دامن )

پس از گذراندن ترم اول شما به تکنیک خیاطی مولر مسلط شده اید و حالا نوبت آن است که مانتو دوزی را پیشرفته یاد بگیرید و همچنین به دوختن شلوار و کت و دامن مسلط شوید.

اما آنچه از همه مهم تر است این است که  شما در ترم دوم با یادگیری ژورنال شناسی می توانید بصیرتی بزرگ به خیاطی پیدا کنید. گاهاً اینطور به نظر می رسد که ژورنال شناسی فینال تکنیک مولر است و بعد از آن شما هر لباسی هر کجا ببنید می توانید به خوبی تشخیص دهید که الگوی آن به چه صورت است. و این از نکات مهمی است که یک خیاط حرفه ای در این سطح باید آنرا به خوبی بداند و ما در ترم دوم این بحث شیرین را به شما آموزش می دهیم .

878
570

ترم سوم ( ضخیم دوز و قسمتی از لباس مجلسی )

تا به اینجا می توانید خود را یک خیاط خوب بدانید و با خیال راحت هر لباسی را بدوزید اما این نهایت راهی نیست که در خیاطی می توانید طی کنید . آموزشگاه خیاطی ایده همچنان مسیر یادگیری خیاطی را با شما می پیماید.

خیم دوزی کار ساده ای نیست اما فوت کوزه گری درباره آنرا در ترم سوم می آموزید و بعد از کمی تمرین و اجرای صحیح مفاهیم دوخت لباس های ضخیم نیز برای شما راحت خواهد شد.

اما شاید آنچه تمام خیاطان ماهر به آن فکر می کنند در ذهن شما هم نقش بسته باشد و آن یادگیری لباس مجلسی و رسیدن به مرحله استادی است. در ترم سوم مقدمات دوخت لباس مجلسی نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

ترم چهارم ( لباسهای مجلسی و مدلهای کت و دامن پیشرفته )

این ترم شما را به یک استاد تمام حرفه ای خیاطی تبدیل می کند. آنچه مشتریان شما بیشتر از همه برایش ارزش قائل هستند لباسهای مجلسی و شب و عروس است و شما تمام تکنیک های لازم برای ارائه آنچه مشتریان شما لازم دارند را یاد خواهید گرفت.

290

با آموزشگاه خیاطی ایده تماس بگیرید

کارشناسان ما جهت آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی، نحوه تدریس و معرفی اساتید در خدمت شما هستند
آموزشگاه خیاطی