21 / 100

تکه های سمینول

آموزش موجود بخش آموزشگاه خیاطی برای کمک به شما در تکه های سمینول می باشد. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تکه های سمینول

تکه های سمینول

زمانی که مردم بومی فلوریدا چرخ خیاطی و پارچه های نخی رنگی را به دست آوردند، آنها یک تکنیک وصله ای منحصر به فرد و رنگارنگ بر پایه اصول تکه تکه کردن نوار را توسعه دادند. برای آشنایی سریع، یک زیگزاگ برای تزئین یک حوله یا کیف دستی درست کنید و از همه مهمتر اینکه یاد بگیرید که نوارهای بسیار باریکی با عرض ثابت ایجاد کنید.
برش زدن

برش زنی:

برای شروع، دو نوار با عرض  2/1 اینچ  از پارچه رنگ روشن و یک نوار با عرض 4/3 اینچ از پارچه رنگ تیره برش دهید. هر دو را می توانید از عرض پارچه برش دهید و دقت در انجام این کار بسیار مهم است،  بنابراین از یک خط کش عالی و یک برش چرخان تیز برای انجام این کار استفاده کنید.

پیوند زدن:

با استفاده از خط درز ۱/۴ اینچ نوار تیره را به یک نوار روشن پیوند بزنید. درز را به سمت نوار روشن فشار دهید و پرس کنید. نوار روشن دوم را به سمت نوار تیره در قسمت مخالف آن متصل کنید. برای حفظ عرض ثابت در چنین نوارهای باریک و کوچکی، این نکات را باید رعایت کنید:
دستگاه را به گونه ای تنظیم کنید که سوزن دقیقاً 4/1 اینچ از طرف لبه راست پای پرس باشد، یا از یک پای پرس دوخت با عرض 4/1 اینچ استفاده کنید که به طور خاص برای قطعه بندی طراحی شده است.
نوارها در زیر پای پرس فشار دهید و قسمت عمده آن را در سمت راست قرار دهید. این در قسمت مخالف موقعیت طبیعی خیاطی است.
درز جدید را با لبه سمت راست پای پرس در برابر درز قبلی قرار دهید.لبه های درز را در همان جهت در سراسر مجموعه نوار فشار دهید. یکی از نوارها را به سمت پارچه روشن، یکی به سمت نوار تیره و باریک فشرده خواهد شد.
این کار ممکن است کمک کند که سطح درزها تا 8/1 اینچ به زیر نوار روشن برای کمتر دیده شدن برود. نوار تیره تکمیل شده در صورت برش و دوخت باید دقیقاً اندازه عرض 4/1 اینچ را داشته باشد.

پیوند زدن:
همچنین بخوانید:
برش زنی:

برش زنی:

   نوار را از وسط تا کنید تا در موقع برش زدن دو لایه را هم زمان با هم ببرید. خط کش چرخشی را بر روی زاویه ۴۵ درجه روی نوار قرار دهید و از طرف انتها آن را تنظیم کنید.
خط کش را در امتداد مجموعه نوارها حرکت دهید. قسمت‌های با عرض  ۱/۲ اینچ را برش دهید. هر برش یک جفت تکه تولید می‌کند که در مسیر مخالف هم قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از کشش پارچه، قسمت های کار را با احتیاط نگه دارید زیرا اکنون دارای لبه های اریب است.

بازسازی:

دو بخش را به همدیگر بدوزید. جهات شیب های متناوب و درزهای تو در تو را با یکدیگر هماهنگ کنید. مراقب باشید که لبه های مورب پارچه کشیده نشوند.
نوار های ایجاد شده زیگزاگ ها را به نمایش می گذارد که از این زیگزاگ ها میتوان برای تزئین یک پروژه و یا برای ساخت پارچه های تکه ای سمینول به نوارهای دیگر متصل کنیم.

بازسازی

امیدواریم با خواندن این آموزش مهارت های لازم رو در زمینه تکه های سمینول کسب کرده باشید.

با آموزشگاه خیاطی ایده تماس بگیرید

ما پاسخگوی تمام سوالات شما هستیم کارشناسان ما شما را به بهترین روش راهنمایی می کنند
آموزشگاه خیاطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =