80 / 100

تجهیزات اتوکشی در خیاطی

آموزش موجود در این مقاله برای کمک به شما در تجهیزات اتوکشی در آموزشگاه خیاطی ایده می باشد. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تجهیزات اتوکشی در خیاطی

تجهیزات اتوکشی در خیاطی

بخشی از خوش پوش بودن مرتبط با به پرس کردن لباس می­ باشد، و ایجاد بخار برای حرفه ­ای به نظر آمدن پارچه هایی که دوخته اید ضروری است. برای این­که کار را به خوبی تمام کنید حتما به دنبال یک اتوی مناسب باشید.

اتوهای سنتی:

برای استفاده در خشکشویی و یا کاربردهای مربوط به خیاطی، به دنبال اتوهای سنتی با مدل ­های خانگی و حرفه ­ای باشید، و برای خیاطی­ های جدی­ تر از یک ژنراتور بخار که واحد اتوی آن از مخزن آب جدا است استفاده کنید.
index 1
بخش زیرین اتو

نکات مربوط به بخش زیرین اتو:

مواد بخش زیرین اتو در بین اتو­های مختلف متفاوت می ­باشد، از تفلون نچسب گرفته گرفته تا استیل و آلومینیوم. مهم نیست که کدام یک را انتخاب می ­کنید فقط مطمئن شوید که تمیز کردنش آسان می ­باشد. همچنین شکل صفحه زیرین را بررسی کنید چون برخی از آن­ ها نوک باریک­تری نسبت به بقیه دارند که کار پرس کردن متمرکز مثل لباس کودک، یقه و سایر جزئیات را آسان می ­کند.

همچنین بخوانید:

نکات مربوط به وزن اتو:

وزن یک اتو برای خیاطان به خصوص برای کاربردهای خیاطی مهم است. وزن اتوهای خانگی معمولا از 1 ½ پوند تا 4 پوند می باشد. هر چه اتو سنگین­ تر باشد، وزن بیشتری برای صاف کردن درزها و خط و جزئیات دوخته شده تا وجود دارد و اجزای داخلی را باهم ترکیب می ­کند.

وزن اتو
50

درجه حرارت اتو:

یکی از ویژگی­ های بحث برانگیز بین خیاطان این است که برخی از اتوها هنگامی که برای مدت مشخصی به صورت عمودی بمانند به طور خودکار خاموش می ­شوند.
این ویژگی برای ایمنی طراحی شده است اما برای خیاطانی که دائما در حال رفت و آمد بین چرخ خیاطی و اتو می­ باشند ممکن است موضوعی ناراحت کننده به نظر بیاید زیرا باید مدتی را صبر کنند تا اتو گرم شود.

حالت های بخارِ اتو:

برخی از کارهای خیاطی تنها به حرارت و گرما احتیاج دارند و نه بخار، پس به دنبال هر دو قابلیت در اتوی خیاطی خود باشید. صفحات زیرین اتو مدل­ های مختلفی دارند از مدل­ های که هیچ دریچه بخاری ندارند (فقط اتوی خشک هستند) گرفته تا مدل­ هایی که دارای صدها سوراخ هستند و بخار را به صورت یکسان به همه جا پخش می­ کنند. اتوهای مخصوص ممکن است تعداد بیشتری از سوراخ ­های بخار را در نوک صفحه زیرین برای کار با جزئیات داشته باشند.
دریچه ­های بخار می ­توانند روی برخی پارچه ­ها همانند مخمل و سایر سطوح چسبنده اثر چاپی بگذارند، بنابراین وجود یک پارچه مخصوص پرس برای جلوگیری از این امر لازم است. برخی از اتوها دارای قابلیت انفجار بخار هستند که امکان ایجاد بخار متمرکز را فراهم می سازد.اتوها فقط هنگامی که افقی هستند بخار ایجاد می­ کنند، اما ممکن است برای استفاده ­هایی که باید آویزان شوند همانند پوشاک و پروژه ­های دکوراسیون منزل در حالت عمودی نیز بخار تولید کنند.


آموزشگاه خیاطی ایده موفق به اخذ گواهینامه دوره آموزشی طراحی لباس تکمیلی تخصصی از دانشگاه الزهرا با رتبه ۱۰۰ شده است.


میزان و سرعت تولید بخار مستقیماً با حجم محفظه آب ارتباط دارد. بهتر است به دنبال اتویی با مخزنی آسان برای پر کردن باشید. برخی از آن­ ها برای راحتی قابلیت جداسازی و ظرفیت­ های بسیار متفاوتی دارند.
بهتر است به دنبال اتوهایی باشید که مخزنشان قابل مشاهده می­ باشد تا میزان آب را ببینید و زمان تعویض را متوجه شوید. اتوها بسته به مکانیزم داخلی می­ توانند از آب شیر و یا آب مقطر استفاده کنند.
اتوهایی که از آب شیر استفاده می ­کنند باید دارای سیستم تمیزکننده باشند تا  رسوبات معدنی در آب را از بین ببرد.
برای جلوگیری از بیرون پاشیدن آب، اجازه دهید آب داخل مخزن کاملا گرم شود سپس از آن استفاده کنید. دفترچه راهنما را برای زمان مورد نیاز گرم شدن نگاه کنید.

si 240 bks
همچنین بخوانید:
من تو خوب

سیم اتو:

اگر چند عضو خانواده از اتوی شما استفاده می­ کنند بررسی کنید که سیم اتو قابلیت استفاده برای هر دو دست چپ و راست را دارد. بسته به منطقه کار شما، سیم اتوی بسیار بلند هم می­ تواند کاربردی باشد.
چند مارک اتو برای جمع کردن راحت و سریع سیم اتو قابلیت جمع شدن را ارائه می ­دهند. اگر سیم­ ها برای شما مشکل ایجاد می ­کنند برخی از اتوهای بی سیم نیز در دسترس هستند اما بیشتر خیاطان مدل­ های باسیم را به خاطر تنظیمات ثابت دما و بخار ترجیح می ­دهند.

نکات مربوط به وزن اتو:

وزن یک اتو برای خیاطان به خصوص برای کاربردهای خیاطی مهم است. وزن اتوهای خانگی معمولا از 1 ½ پوند تا 4 پوند می باشد. هر چه اتو سنگین­ تر باشد، وزن بیشتری برای صاف کردن درزها و خط و جزئیات دوخته شده تا وجود دارد و اجزای داخلی را باهم ترکیب می ­کند.

وزن اتو
ژنراتور بخار اتو

ژنراتور بخار:

برای خیاطان حرفه ­ای سیستم اتوکشی ژنراتور بخار کاربردی می باشد. این نوع اتو دارای سر اتوکشی جدا از مخزن آب و همچنین دارای شلنگ و سیم متصل شده می ­­باشد. از آنجا که این نوع سیستم بخار تحت فشار تولید می­ کند مقادیر بسیار بیشتری از بخار را نسبت به اتوی خانگی ایجاد کرده و توانایی ایجاد بخار به طور مداوم را نیز دارد. سیستم ­های تولید کننده بخار بخاطر ظرفیت مخزن آب بسیار بزرگتر، به زمان گرمایش اولیه بیشتری نسبت به اتوی خانگی احتیاج دارند، اما بخار را بدون پر کردن مجدد مخزن و یا گرم کردن مکرر حفظ کاملا حفظ می ­کنند.
در مورد پر کردن آن­ ها باید احتیاط کرد زیرا برخی از ژنراتورهای بخار باید قبل از پر کردن مجدد مخرن کاملا خنک شوند تا از صدمه دیدن به دلیل فشار زیاد محفظه بخار جلوگیری شود.

امیدواریم با خواندن این آموزش مهارت های لازم رو در زمینه تجهیزات اتوکشی در خیاطی کسب کرده باشید.

با آموزشگاه خیاطی ایده تماس بگیرید

ما پاسخگوی تمام سوالات شما هستیم کارشناسان ما شما را به بهترین روش راهنمایی می کنند
آموزشگاه خیاطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =