[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jwxc80t6′ admin_preview_bg=”]

دوره آموزشی چهل تکه دوزی


[rev_slider چهل_تکه]


هنری است زیبا برای کسانی که دوست دارند با تکه‌های کوچک پارچه هنر های بزرگی خلق کنند.
با شما همراهیم در آموزشی که نسل ها را به هم می پیوندد .
در کلاس های چهل تیکه آکادمی ایده این هنر زیبا را تجربه کنید

چهل تکه دوزی :
تاریخچه این هنر زیبا به ایران باستان باز می گردد. زمانیکه از رودوزی ها برای تزیین البسه استفاده می شده .اسناد و مدارک این طور نشان می‌دهد که هنگامیکه چهل تکه دوزی با مطلسه دوزی یا آجیده دوزی همراه شود جزو رودوزی های سنتی ایران قرار می گیرد، همراهی چهل تکه دوزی و مطلسه آنقدر به کار زیبایی می بخشد که نمی توان این دو را از هم جدا کرد.
کاربردهای این هنر :
چهل تکه دوزی هنری است جذاب و متنوع که از کنار هم قرار گرفتن تکه های کوچک متنوع و رنگارنگ پارچه ها به دست می آید کاربردهای متنوع این هنر زیبا آن را جذاب تر کرده است. از قدیم استفاده های زیادی از این هنر می شده؛ در لباس ها بخصوص رویه ها در اتاق ها روی میز تخت و مبل اگاهی در کنار پنجره ها به عنوان پرده خودنمایی می کند
مهارتها:
این هنر نیاز به دقت و سلیقه ای دارد که بتوان تکه های کوچک را با تنوع رنگ و تنوع شکل کنار هم چیده و طرحی زیبا و جالب آفرید، البته برای یادگیری چهل تکه دوزی مهارت پیش نیاز خاصی لازم نیست.
تنوع دوخت:
در کارهای چهل تکه دوزی از دوخت دست و چرخ استفاده می شود ،دقت بسیاری که برای این کار لازم است در دوخت با دست خود را دوچندان نشان می دهد .
اگر علاقه مند به هنر چهل تکه دوزی هستید با آموزشگاه خیاطی ایده در تماس باشید
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =